Notekūdeņu apstrāde
Notekūdeņu apstrādei ir dažādas tehnoloģijas, bet visizplatītākā ir mehāniskās apstrādes un bioloģiskās attīrīšanas kombinācija. Notekūdeņi tiek attīrīti posmos, kur noslēdzošais posms ir aerācija, tad seko nitrifikācijas un denitrifikācijas procesi.
Rupja piesārņojuma atdalīšanai ūdenī izmanto mehānisko notekūdeņu attīrīšanu. Tā ietver divus procesus: filtrāciju (vai atdalīšanu) un sedimentāciju. Filtrēšanu veic dažādos posms, izmantojot dažādus procesus. Filtrēšanas rezultāta ūdeni var attīrīt no papīra, koku lapām, audumiem vai citiem rupjajiem piesārņojumiem. Sedimentācijas procesa rezultātā ar smilšķērāju un papildus aerāciju ūdenī tiek samazinātas organiskās vielas.
Notekūdeņu attīrīšanas procesa bioloģiskajā posmā ūdens ar aktīvo dūņu palīdzību tiek attīrīts no piesārņojuma, kuru nespēj attīrīt mehāniski. Atsevišķos gadījumos izmanto citus procesus (piemēram, pilienfiltru, iegremdēšanas filtru u.c.).
Nogulsnes jeb dūņas veidojas kā atkritumu produkts notekūdeņu attīrīšanas procesā. Raudzēšanas rezultātā dūņas stabilizējas un dezinficējas, kā arī veido biogāzi. Atūdeņotās dūņas tiek piegādātas saimniecībām, kur tās izmanto kā mēslojumu.
Notekūdeņu attīrīšanai AVK piedāvā ķīļveida aizbīdņus, puspagrieziena vārstus, pretvārstus, nažveida aizbīdņus, gaisa vārstus, slūžas, savienojumus, adapterus, remontskavas, veidgabalus un aizbīdņu piederumus.